Awans, remont i podwyżka

1578
fot. Andrzej Buczyński

ŻARY | Trwają przygotowania do kolejnego sezonu piłkarskiego. 7 sierpnia, po awansie z klasy okręgowej, żarski Promień rozpocznie rozgrywki w IV lidze.

Na sparingach trener testuje nowych zawodników, a w międzyczasie trwa remont trybun na stadionie przy ul. Zwycięzców 38. Żeby wstydu nie było. Wprawdzie IV liga to żadna ekstraklasa, ale to i tak najwyższy poziom seniorskiej piłki nożnej w powiecie żarskim.

Zmodernizowana zostanie lewa część trybun, patrząc od strony wejścia na stadion. Przede wszystkim wymienione zostaną siedzenia. Dokładnie 992 siedziska. Ale remont obejmuje  również powierzchnie betonowe trybun. Mają być one wyczyszczone, zagruntowane, pokryte warstwą poliuretanową i polakierowane.

Rozebrany zostanie stary chodnik z płyt betonowych i zamieniony na nowy z kostki brukowej betonowej. Wyremontowana zostanie także nawierzchnia wokół wiat dla zawodników rezerwowych.

Prace remontowe mają zakończyć się jeszcze w sierpniu, jednak nie da się tego zrobić przed pierwszym meczem inaugurującym sezon. Koszt modernizacji stadionu Promienia to blisko pół miliona złotych.

Podwyżka po awansie

Kibice muszą się liczyć z nieco większymi kosztami związanymi z możliwością oglądania swojej drużyny na boisku. Jednorazowy bilet na mecz kosztować będzie teraz 10 zł. Posiadacze żarskiej karty dużej rodziny zapłacą połowę. Cena karnetu na rundę jesienną wraz z meczami Pucharu Polski wynosi 60 zł. Trzeba pamiętać, że jeśli stadiony zostaną ponownie zamknięte ze względu na pandemię, pieniądze za wejściówki nie będą zwracane.

fot. Andrzej Buczyński
fot. Andrzej Buczyński

Andrzej Buczyński