Pijany mężczyzna wyrwał rurę od gazu, ewakuowano mieszkańców kamienicy

3182

W piątek wieczorem, 25 października policjanci otrzymali zgłoszenie, że w jednym z budynków wielorodzinnych w Żaganiu przy ul. Włókniarzy bardzo mocno czuć woń gazu.

Na miejsce zostały skierowane służby ratownicze. Okazało się, że na klatce schodowej jest wyrwana rura głównego pionu instalacji gazowej, z której wydobywał się gaz ziemny. Bardzo duże stężenie gazu ziemnego w powietrzu, bezpośrednio zagrażało bezpieczeństwu mieszkańców i samej kamienicy. Z sześciu mieszkań tego budynku zostało ewakuowanych łącznie 10 osób, w tym 1 dziecko. Strażacy, do czasu przyjazdu pracowników gazowni, zabezpieczyli wyciek gazu. Po usunięciu zagrożenia związanego z uszkodzeniem instalacji gazowej mieszkańcy mogli bezpieczne wrócić do swoich domostw.

Okazało się,  52-letni mężczyzna, najprawdopodobniej celowo wyrwał ze ściany rurę z głównego pionu instalacji gazowej znajdującej się na klatce schodowej. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że miał w organizmie 1,6‰ alkoholu. Policjanci ustalili, że mężczyzna pił alkohol ze znajomą w jednym z mieszkań w tym budynku. Kobieta ta również została zatrzymana .

Policjanci i Prokuratura Rejonowa w Żaganiu wyjaśniają wszystkie okoliczności sprawy związanej ze sprowadzeniem niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób i mienia w znacznych rozmiarach. Za to przestępstwo grozi kara  do 8 lat pozbawienia wolności.

MK