Pierwsze zawody, ale nie ostatnie

1008
fot. UG Żary

GMINA ŻARY | Czternastu zawodników, kilka kilogramów wyłowionych ryb, ale jak przekonywali uczestnicy, najważniejsza była sportowa rywalizacja no i zabawa. Znamy zwycięzców I Wędkarskich Zawodów o Puchar Wójta Gminy Żary, które zorganizowano w Mirostowicach Dolnych.

Sobotnie wędkowanie na terenie rekreacyjnym wokół dawnego kąpieliska w Mirostowicach Dolnych zaczęło się o godz. 9.00, choć chętni do rejestracji czekali już przed 7.00.
Rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach wiekowych: do 15 lat i powyżej 15 lat. Najmłodsza uczestniczka Jagoda Szaro z Mirostowic Dolnych miała niecałe 5 lat, najstarszym wędkarzem był Krzysztof Sielski, także z Mirostowic Dolnych.

– Mamy tu świetny kompleks i aż żal nie wykorzystać – mówił podczas zawodów Leszek Mrożek, Wójt Gminy Żary. – Dlatego z radnym Zbigniewem Witką postanowiliśmy zorganizować taką rywalizację, bo amatorów wędkarstwa jest coraz więcej.

A że zainteresowanie taką formą rekreacji było duże, wójt zapowiedział, że jeszcze w tym roku, najprawdopodobniej we wrześniu planuje kolejne zawody wędkarskie na tym samym z zbiorniku. Idealna pogoda ściągnęła nad wodę całe rodziny. Najmłodszym „moczykijom” kibicowali rodzice.

– Zwykle córka i syn mają problem, by rano wstać, ale dziś już o 7.00 byli na nogach, gotowi do wyjścia – opowiadał Grzegorz Szaro. – Od tygodnia żyli tym wydarzeniem, a dziś Jagoda wyłowiła największą rybę. Pasję wędkarską zaszczepił w niej tata.

O zwycięstwie decydowała nie ilość, a waga złowionych ryb. Po trzygodzinnym wędkowaniu, na pierwszym miejscu uplasował się w kategorii do 15 lat Krzysztof Markulak z Marszowa (1,29 kg). Drugie miejsce zdobył 8-letni Jaś Szaro, któremu dzielnie pomagała Jagoda. Jaś miał przy komisyjnym ważeniu 605 g ryb. Trzecią lokatę zdobył Wiktor Grządka z 589 g ryb. W kategorii powyżej 15 lat zwycięzcą okazał się Patryk Poprawski (637 g), drugi był Krzysztof Sielski (190 g), trzecie miejsce zdobył Krzysztof Stefanowicz z Sieniawy Żarskiej, radny gminy – w siatce miał 150 g ryb.

Zwycięzcom, ale i zapalonym wędkarzom, gratulował wójt Leszek Mrożek, wręczając dyplomy, bony podarunkowe i upominki.

fot. UG Żary
fot. UG Żary
fot. UG Żary

ATB (źródło: UG Żary)