Żaganianka wytańczyła finał Mistrzostw Polski

3215

Żaganianka, Agnieszka Tołpa i jej taneczny partner Norbert Sikora z Lublina uplasowali się na szóstym miejscu w kategorii dorosłych podczas Mistrzostw Polski Federacji Tańca Sportowego w stylu standardowym w Elblągu.

Oboje tańczą ze sobą od października ubiegłego roku. Posiadają najwyższą międzynarodową klasę taneczną S i w drodze do finału pokonali 44 najlepsze pary z całej Polski, wyłonione w drodze kwalifikacji w sezonie 2016/2017.

To dla mnie ogromny sukces, okupiony systematyczną pracą i  dziesiątkami godzin intensywnych treningów pod okiem mistrzowskiej pary zawodowców Andrzeja Sadeckiego i Kariny Nawrot-Sadeckiej – przyznaje Agnieszka. Pracowałam na ten wynik od chwili, gdy zaczęłam moja przygodę z tańcem kilkanaście lat temu. Taniec to całe moje życie. – dodaje.

Agnieszka jest absolwentką żagańskiego Banacha i animacji kultury na Uniwersytecie Zielonogórskim. Na co dzień pracuje, jako instruktor tańca w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Iłowej, a także uczy tańczyć przedszkolaki w Żaganiu i Zielonej Górze. Kilkakrotnie zdobywała tytuł mistrzyni Okręgu Lubuskiego PTT w stylu standard i latynoamerykańskim, była finalistką Akademickich Mistrzostw Polski, półfinalistką Mistrzostw Polski w 10 tańcach w 2016 roku, odnosiła sukcesy w międzynarodowych turniejach tańca min. w Czechach i Niemczech.

Jan Mazur