Zapracowali sobie na awans

1930
fot. UG Żary

GMINA ŻARY | Czworo nauczycieli szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Żary otrzymało z rąk wójta Leszka Mrożka akty mianowania na kolejny stopień awansu zawodowego.

Za nimi już ostatni etap procedury awansu zawodowego na stopień nauczyciela mianowanego. Wcześniej odbyli staż trwający 2 lata i 9 miesięcy, podczas którego współpracowali z opiekunem, doskonalili swoje umiejętności i kompletowali dokumentację. Po zakończeniu stażu, na podstawie pozytywnej opinii na temat dorobku zawodowego wystawionej przez dyrektorów poszczególnych szkół, nauczyciele przystąpili do egzaminu. Egzaminy odbyły się 30 lipca 2021 r. w urzędzie gminy.

5 sierpnia Wójt Gminy Żary Leszek Mrożek wręczył czwórce nauczycieli akty mianowania. To Małgorzata Ochnicka-Dobek i Agnieszka Surwiło ze Szkoły Podstawowej w Mirostowicach Dolnych, Małgorzata Adamek ze Szkoły Podstawowej w Złotniku oraz Marcin Stec ze Szkoły Podstawowej w Bieniowie. Były również gratulacje, drobne upominki i życzenia dalszych sukcesów zawodowych oraz w życiu prywatnym. Uzyskanie awansu zawodowego gwarantuje nauczycielom podwyżkę wynagrodzenia zasadniczego od września.

ATB (źródło UG Żary)