Niepodległa jest w nas

3295

Trwają warsztaty, podczas których młodzi mieszkańcy Sieniawy Żarskiej zgłębiają tajniki historii i dziennikarstwa. Uczestników warsztatów czekają jeszcze dodatkowe atrakcje.

 

Warsztaty realizowane są w ramach projektu „Niepodległa 2018 jest w nas”, przygotowanego przez działaczy miejscowej Fundacji Pięknolesie. Uczestnicy korzystają z gościny szkoły podstawowej.

Oprócz warsztatów dziennikarskich i historycznych, które zakończą się w pierwszym tygodniu lipca, zaplanowane są także we wrześniu warsztaty multimedialne i teatralne – łącznie 50 godzin zajęć.

Młodzież pojedzie też w połowie sierpnia na wycieczkę do Warszawy. Krystyna Adamenko, prezes Fundacji Pięknolesie tłumaczy, że uczestnicy warsztatów zwiedzą w Warszawie Muzeum Powstania Warszawskiego i Muzeum Niepodległości oraz będą uczestniczyć w paradzie wojskowej z okazji rocznicy Bitwy Warszawskiej.

Na zakończenie, w dniu 11 listopada, uczestnicy przygotują wystawę multimedialną oraz przedstawienie historyczne z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Projekt jest dofinansowany przez Gminę Żary i Zarząd Województwa Lubuskiego.

 

Uczestnicy warsztatów, fot. Paweł Skrzypczyński