Podstawówka razem z klubem

840
fot. nadesłane

PIŁKA NOŻNA | 4 listopada w Szkole Podstawowej nr 2 w Żarach po raz pierwszy odbyły się zajęcia w ramach projektu UEFA Playmakers skierowane do dziewczynek z roczników 2012-2013.

UEFA i Disney połączyły siły w celu opracowania przełomowego programu piłkarskiego. Polski Związek Piłki Nożnej jako jedna z pierwszych federacji w Europie wdraża projekt na terenie swojego kraju. We współpracy z klubami, szkołami i innymi partnerami powstało 30 ośrodków, rozlokowanych we wszystkich województwach, w których odbywają się zajęcia piłkarskie oparte na scenariuszach filmów Disneya. Są to ośrodki m.in. z Warszawy, Lublina, Gdańska, Katowic, Częstochowy, Białegostoku oraz Żar, gdzie podmiotami zaangażowanymi w realizację zajęć jest Klub Sportowy Promień i Szkoła Podstawowa
nr 2. Dziewczynki na pierwszych zajęciach ćwiczyły pod okiem Roberta Dziadula, Jacka Malewicza i Kornelii. Sport udało się połączyć z zabawą. Dziewczynki trenując, przeniosły się w świat bajek Disneya – Iniemamocni. To właśnie na tej bajce oparte były zajęcia. Ta forma treningu bardzo spodobała się dziewczynkom, które poczuły magię futbolu i dobrą atmosferę na zajęciach.
Z pewnością niejedna z nich przekonała się, że piłka nożna to sport nie tylko dla chłopców. nadesłane