Półkolonie pod kontrolą

2652

Powiat Żary | Policjanci z żarskiej komendy wspólnie z przedstawicielami sanepidu, oświaty oraz straży pożarnej rozpoczęli kontrole zorganizowanych form wypoczynku. Wspólne działania potrwają do końca wakacji, a wszystko w trosce o bezpieczeństwo dzieci.

Funkcjonariusze wspólnie z przedstawicielami sanepidu, oświaty oraz straży pożarnej sprawdzają, czy wypoczynek został zorganizowany zgodnie z normami bezpieczeństwa oraz, czy spełnia wymogi organizacyjne pod względem merytorycznym i formalnym.

W minionym tygodniu mł .asp. Sylwia Tyburska odwiedziła wypoczynek zorganizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Żarach oraz Klub Karate Kontra. W ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno -edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz ,,Bezpieczne wakacje” rozmawiała z dziećmi na temat bezpiecznych zachowań nad wodą. W ramach akcji ogłoszony został konkurs filmowy pn. ,,Filmowy przeWODNIK” promujący bezpieczne przebywanie w wodzie lub nad wodą. Policjantka przybliżyła zasady udziału w konkursie oraz zachęcała do wzięcia w nim udziału. Przypominała również o zasadach korzystania z internetu oraz bezpiecznych zachowaniach na drodze. Poruszała tematy związane z zagrożeniami jakie niosą za sobą zażywanie środków odurzających i dopalaczy. Wszystkie dzieci otrzymały materiały edukacyjne. Policjantka mówiła również o przypadającej w tym roku 100. rocznicy powstania Policji Państwowej oraz rozdała przygotowane na tą okazję specjalne plakietki.

Kontrole potrwają do 31 sierpnia 2019 r.

MK, źródło: kom. Aneta Berestecka KPP Żary