Wkrótce ruszy kolejna duża przebudowa ulic w Żarach

1670
Ulica Szymanowskiego w Żarach. fot. Andrzej Buczyński

ŻARY | Jak wszystko dobrze pójdzie, już w drugim kwartale 2022 roku rozpocznie się duża, szacowana jest na około 10 milionów złotych, inwestycja drogowa na żarskim osiedlu muzyków.

Urzędnicy przygotowują się do ogłoszenia przetargu na przebudowę dwóch ulic – Szymanowskiego na odcinku od Wieniawskiego do Czerwonego Krzyża, a także ul. Krótkiej od Szymanowskiego do Chopina. Ile dokładnie kosztować będzie ta inwestycja, okaże się dopiero po rozstrzygnięciu przetargu i wyborze wykonawcy. Może to być kwota blisko 10 milionów złotych. Ulice zaplanowane do remontu są już w kiepskim stanie, w dodatku korzysta z nich naprawdę wielu mieszkańców.
Szacowany koszt inwestycji jest stosunkowo duży, ale jest też dobra wiadomość, patrząc z perspektywy budżetu miasta. Urzędnicy złożyli wniosek o dofinansowanie do Programu Inwestycji Strategicznych – Rządowego Funduszu Polski Ład. 25 października ubiegłego roku wojewoda lubuski Władysław Dajczak poinformował, że nasze województwo otrzymało ponad 677 milionów złotych. Na liście zakwalifikowanych projektów znalazła się również przebudowa ul. Szymanowskiego i Krótkiej. Co ważne, przyznane dofinansowanie jest na poziomie aż 95 procent, czyli dokładnie 9.405.000 złotych. Żary za ten remont zapłacą więc stosunkowo niewiele.
Już wiosną można się spodziewać utrudnień w ruchu, związanych z pracami budowlanymi w tej części miasta. Ale bez tego nie da się zrealizować żadnej tego typu inwestycji drogowej.

ATB