Zatrzymani na gorącym uczynku

1067
fot. KPP Żary

POWIAT ŻARSKI | W wyniku działań podjętych przez policjantów z lubskiego komisariatu odzyskany został samochód marki Toyota oraz kilkadziesiąt sztuk blachy. Podejrzani o dokonanie tych przestępstw mieszkańcy powiatu żarskiego usłyszeli już zarzuty. Odzyskane rzeczy wróciły do właścicieli.

W minionym tygodniu w jednej z miejscowości w gminie Lubsko, w wyniku podjętych czynności policjanci z Komisariatu Policji w Lubsku zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn. Funkcjonariusze zareagowali natychmiast na zgłoszenie o osobach, które mają rozkradać blachę z dachu hali i udali się na miejsce interwencji. W wyniku lustracji terenu zauważyli samochód typu bus oraz w pobliżu niego osoby, które metalowe elementy poszycia dachu przenosili do auta. Samochód był już nimi częściowo wypełniony. Funkcjonariusze sprawdzili pojazd w systemach policyjnych. Okazało się, że został on skradziony. Mężczyźni w wieku 30 i 28 lat zostali natychmiast zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Przeprowadzone czynności i zebrany materiał dowodowy pozwoliły na przedstawienie obu zatrzymanym zarzutów za kradzież i paserstwo. Odzyskane mienie o łącznej wartości blisko 20 tysięcy trafiło do właścicieli.
Prokuratura Rejonowa w Żarach zastosowała wobec podejrzanych dozory. 30-latkowi może grozić do 5 lat pozbawienia wolności, wobec 28-latka kara może być wyższa z uwagi na to, że dopuścił się czynu w warunkach recydywy.

komisarz Aneta Berestecka
oficer prasowy KPP w Żarach