Chcieli ukraść golfa, ukradli radio

918
fot. KPP Żary

ŻARY | Policjanci żarskiego ruchu drogowego kilka godzin po zdarzeniu zatrzymali dwóch podejrzanych o usiłowanie kradzieży samochodu oraz odzyskali skradzione radio samochodowe. Zatrzymani w wieku 27 i 33 lat usłyszeli zarzuty. Mężczyznom może grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę, 1 maja, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Żarach przyjął zgłoszenie o usiłowaniu kradzieży pojazdu marki VW Golf. Nieznanym sprawcom nie udało się zabrać samochodu. Kiedy holowali go swym pojazdem, pękła linka, a golf wpadł do rowu uderzając w drzewo. Sprawcy porzucili go, ale nim odeszli, wybili boczne szyby i zabrali ze sobą radio samochodowe. Do zdarzenia miało dojść w jednej z miejscowości w pobliżu Żar, w godzinach popołudniowych.
Już po kilku godzinach funkcjonariusze żarskiego ruchu drogowego zauważyli podejrzany samochód, którym poruszali się sprawcy. Zatrzymali go do kontroli. Zachowanie 33-letniego kierującego citroenem wskazywało, że może on znajdować się pod wpływem narkotyków. Funkcjonariusze wykonali test narkotykowy, który potwierdził przypuszczenia. Podczas czynności w pojeździe policjanci znaleźli skradzione kilka godzin wcześniej radio samochodowe. Kierujący oraz 27-letni pasażer zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Kolejnego dnia usłyszeli zarzuty. Obaj odpowiedzą za kradzież z włamaniem oraz usiłowanie kradzieży. Kierowca dodatkowo za kierowanie pod wpływem narkotyków. Może im grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

kom. Aneta Berestecka