Brązowy medal żaranki na Młodzieżowych Mistrzostwach Świata

1671
Amelia Kowzan i Szymon Socha - Młodzieżowe Mistrzostwa Świata Malezja 2022. fot. nadesłane

SPORTY WALKI | W dniach 9-21 sierpnia w Kuala Lumpur, stolicy Malezji, odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Świata Muaythai. W tym najważniejszym wydarzeniu sportowym globu wzięło udział dwoje zawodników Żarskiego Klubu Sportów Walki, podopiecznych trenera Dawida Poloka – Amelia Kowzan oraz Szymon Socha. Oboje wywalczyli powołanie do Reprezentacji Polski poprzez wygranie Mistrzostw Polski w swoich kategoriach.

Komentarz trenera Dawida Poloka z Żarskiego Klubu Sportów Walki:
– Dla Amelii Kowzan był to debiut w kadrze. Zawodniczka wystartowała w kategorii U14 waga -44kg. Osiągnęła wielkie sukces kończąc rywalizację na półfinale, gdzie zmierzyła się z doświadczoną Sofią Zhukovą – zawodniczką z Rosji, startującą pod neutralnymi barwami IFMA – przegrywając nieznacznie na punkty, a tym samym zdobywając brązowy medal Mistrzostw Świata!
Szymon Socha, który w lutym wywalczył brązowy medal Mistrzostw Europy, wystartował w kategorii u16 – 51kg. W 1/16 zmierzył się z reprezentantem Iranu – Mustafa Husseinem. Pomimo dobrej postawy i przeważania na swoją korzyść, Socha doznaje kontuzji nosa i po interwencji lekarza sędzia na dopuszcza naszego reprezentanta do kontynuowania pojedynku.
Pomimo wielkiego sukcesu Kowzan, pozostaje niedosyt po starcie Sochy, ale i rośnie apetyt na kolejne starty.
Należy wspomnieć że udział Amelii Kowzan był możliwy przede wszystkim dzięki wsparciu ludzi podczas zorganizowanej zrzutki internetowej, za co bardzo mocno dziękujemy.
Dziękujemy również trenerowi Adrianowi Rezlerskiemu, który był odpowiedzialny za przygotowania siłowe i motoryczne naszej dwójki, jak również doktorowi Piotrowi Pruszyńskiemu oraz fizjoterapeucie Michałowi Drzewińskiemu, którzy doprowadzili do możliwości startu pomimo problemów zdrowotnych, które pojawiły się w trakcie przygotowań.

Werdykt półfinałowy – Amelia Kowzan vs. Sofia Zhukova. fot. nadesłane
Amelia Kowzan na podium. fot. nadesłane
Szymon Socha. fot. nadesłane

ATB