Miasto pełne kwiatów

3367

Władze Żar postawiły na zieleń miejską. Znaczny wzrost nakładów na ten cel widać na ulicach miasta. Teraz każdy może zagłosować na Żary w ogólnopolskim konkursie Terra Flower Power 2017.

Jak informują organizatorzy plebiscytu – to już szósta edycja Terra Flower Power mającego na celu wyłonienie i nagrodzenie miast, które w tym roku stworzyły najpiękniejsze dekoracje kwiatowe w swojej lokalnej przestrzeni. Plebiscyt to również podsumowanie całego roku prac nad tym, by nasza miejska przestrzeń stawała się bardziej przyjazna. Do tej pory w konkursie wzięło udział już przeszło 500 miejscowości z całej Polski, a łącznie oddano niemal 94 tys. głosów.

Aby oddać głos na Żary, należy na stronie internetowej pod adresem http://plebiscyt.inspirowaninatura.pl/zary/ kliknąć na przycisk „oddaj głos”. W konkursie przewidziano nagrody dla startujących miast, ale także dla głosujących. Plebiscyt trwa od 1 do 21 sierpnia.

Konkurs dla mieszkańców

Każdy mieszkaniec, wspólnota mieszkaniowa lub spółdzielnia, mogą wziąć udział w konkursie ogłoszonym przez burmistrz Danutę Madej przy współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną. Przewidziano cztery kategorie – na najpiękniejszy balkon, taras, ogród przydomowy oraz najpiękniej urządzone podwórko lub otoczenie budynku przy blokach wielorodzinnych. Pomysłodawcy konkursu mają nadzieję na zainspirowanie w ten sposób mieszkańców do współtworzenia zielonej przestrzeni miejskiej oraz dbania o otoczenie i ochronę środowiska. Konkurs ma promować pomysłowe i nowatorskie rozwiązania mające wpływ na estetykę miasta.

Aby wziąć udział w konkursie należy wypełnić deklarację i dołączyć do niej do sześciu zdjęć lub krótki film. Termin mija 18 sierpnia. Zgłoszenia można wysłać pocztą elektroniczną na adres zielonezary@um.zary.pl lub złożyć na biurze podawczym ratusza. Komisja konkursowa będzie miała czas do końca września, aby wyłonić po trzech zwycięzców w każdej kategorii. Więcej informacji o konkursie uzyskać można na stronie www.zary.pl oraz w urzędzie miejskim, w pok 308.

ATB