II Zimowy Turniej Seniorów

3325

Cztery drużyny stanęły do turnieju zorganizowanego przez żarski Klub Sportowy Promień. W meczu finałowym gospodarze zmierzyli się z Victorią Ruszów.

Turniej rozgrywany był na boisku „Okrąglak”. Po losowaniu par, prezes klubu Henryk Krzemiński uroczyście otworzył zawody. Zwycięzcy dwóch meczów eliminacyjnych weszli do finału, przegrani stanęli do walki o trzecie miejsce. W meczu o trzecie miejsce Piast Iłowa uległ mocniejszej Unii Kunice. Żarska drużyna mocno przypieczętowała swoją pozycję, aż pięć razy umieszczając piłkę w bramce przeciwnika. Piast odpowiedział dwukrotnie. Cztery bramki reprezentanta Unii – Piotra Czarnoty – dały mu zasłużony tytuł najlepszego strzelca turnieju.

Finał rozpoczął się pomyślnie dla Victorii, do której należała pierwsza bramka meczu. Promień zdążył wyrównać jeszcze w pierwszej połowie i w kolejnej części spotkania dołożył do wyniku jeszcze jedną bramkę, która zadecydowała o końcowym rezultacie.

W trakcie turnieju zorganizowano loterię z główną wygraną – koszulką z autografami piłkarzy Zagłębia Sosnowiec. Wcześniej wylicytowaną koszulkę przekazała na loterię burmistrz Żar Danuta Madej. Posiadaczem szczęśliwego losu był Roman Żebrowski, który pozostawił wygraną na dalsze licytacje, cała bowiem akcja dotyczy zbiórki funduszy na pomoc dla chorego kibica Promienia – Maćka Bielawskiego.

tekst i foto

Buczyński Andrzej

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ