Kobieta z Zielonej Góry musiała rozebrać się przed kamerą. Uważajcie na znajomości w sieci

3431

Samotność doskwierająca singlom, bywa czasami  tak silna, że przy zawieraniu nowych znajomości tracimy czujność. Czujność straciła nie dawno młoda kobieta z lubuskiego. O mało nie przypłaciła upublicznieniem jej zdjęć w skąpej bieliźnie w Internecie. Jak do tego doszło ?

Młoda kobieta poznała poprzez jedną ze stron internetowych, na której zamieszcza się swoje zdjęcia 22 letniego mężczyznę, który podawał się za wojskowego z miejscowości w Lubuskiem. Podczas rozwijającej się między nimi znajomości w sieci, kobieta przesłała mężczyźnie kilka swoich fotografii w bieliźnie na podany przez niego numer telefonu.

Kiedy kobieta dowiedziała się po jakimś czasie, że jej internetowy przyjaciel nie jest tym za kogo się podawał postanowiła zerwać znajomość.  Poinformowała poznanego pana aby wykasował zdjęcia, które mu wcześniej przesłała. Znajomy niestety nie wyraził chęci uczynienia tego. Postanowił   pójść o krok dalej i zastosował wobec niej szantaż . Kazał kobiecie rozebrać się przed kamerą i wykonać jej określone czynności. Jakie? Możemy się tylko domyślić, bowiem prokurator z wiadomych przyczyn nie może  zdradzić szczegółów . Oznajmił, że jeżeli tego nie zrobi to rozpowszechni jej zdjęcia w Internecie.

Kobieta zrobiła to czego od niej żądał, ale krótko po tym złożyła zawiadomienie na policję. Oskarżony oczywiście nie przyznawał się do zarzucanych mu czynów, jednakże zebrany w sprawie materiał dowodowy potwierdził jego winę.

Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował właśnie przeciwko niemu akt oskarżenia. Grozi mu od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

MK