Łóżka dla szpitala

4577
Zakład rehabilitacji
foto Gola Halina

Oddział wewnętrzny Szpitala na Wyspie, który niedawno doczekała się generalnego remontu, wzbogacił się o nowe, wysokiej klasy łóżka oraz dodatkowy sprzęt.

Członkowie zarządu Powiatu Żarskiego uroczyście przekazali powiatowemu szpitalowi 25 łóżek z szafkami przyłóżkowymi, skaner do żył i wózek zabiegowy.

– Łóżka są piękne i dobrze wyposażone. Wygodne zarówno dla pacjenta jak i dla personelu. – nie ukrywa zadowolenia Kinga Węgier, ordynator oddziału.

Łóżka wyposażone są w panel sterujący dla pacjenta. Pozycją łóżka mogą też sterować pielęgniarki, co pomaga w pielęgnacji pacjenta. W przypadku zagrożenia życia i reanimacji jest jeden przycisk poziomujący łóżko do ułożenia właściwego do ratowania życia. W komplecie są nowe szafki i wysięgniki do kroplówek. Materace są podzielne w trzech miejscach, co ma znaczenie, bo materac odpowiednio się zgina i dopasowuje do zmiany pozycji.

Na oddział trafił także skaner do żył. W przypadku kłopotów ze znalezieniem żyły, co też się zdarza, urządzenie pomoże w jej zlokalizowaniu. Oddział wzbogacił się również o wózek do przewożenia kroplówek i leków.

– Może wózek to akurat, wydawałoby się, rzecz błaha, ale zapewniam, że bardzo poprawi on  komfort pracy pielęgniarek – zapewnia ordynator Węgier.

Nowe wyposażenie kosztowało ok. 200 tys. złotych. To jednak nie wszystkie zakupy. Prezes Wiesław Olszański zakupił dodatkowo z pieniędzy własnych szpitala dziesięć łóżek na oddział chirurgii i ginekologii. Planuje także kupić następne 35 łóżek.

– Musimy cały czas iść do przodu. Dzisiejsze standardy opieki medycznej to zupełnie inna rzeczywistość – kwituje prezes Olszański.

Paweł Skrzypczyński