Tragiczny bilans świątecznego weekendu i dzień po

4899

Bilans wielkanocnego weekendu okazał się tragiczny. W poniedziałek w Mirostowicach Dolnych na ul. Żarskiej doszło do tragicznego wypadku.

Jadący volkswagenem passatem 22 latek uderzył z impetem w betonowa barierkę. W samochodzie oprócz kierowcy znajdowała się jeszcze 22 letnia kobieta i 13- latek, któremu jak informuje rzecznik prasowy żarskiej policji Aneta Berestecka, nic poważnego się nie stało. Kobieta natomiast doznała licznych urazów, została przetransportowana helikopterem do szpitala . Niestety nie udało się jej uratować , po długiej reanimacji zmarła w szpitalu w Zielonej Górze.

W czasie policyjnych działań Wielkanocnych w lubuskiem doszło łącznie do 9 wypadków, w których śmierć poniosła 1 osoba, a 14 zostało rannych. Odnotowano 118 kolizji.   Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło również minionej nocy (18 kwietnia) tuż po zakończeniu akcji „Wielkanoc”. Na drodze K27 przed Nowogrodem Bobrzańskim doszło do wypadku, w wyniku którego śmierć poniosły 2 osoby, a kolejne 3 zostały ranne. Ze wstępnych ustaleń policji wynika,  że po godzinie 2 w nocy z nieustalonej dotąd przyczyny audi a3 zjechało z drogi, odbiło się od drzewa i uderzyło w kolejne. Funkcjonariusze pod nadzorem prokuratury będą wyjaśniać przyczyny i dokładne okoliczności wypadków.

Lubuska Policja podczas tegorocznych działań skierowała do służby niemal pół tysiąca policjantów ruchu drogowego. Łącznie prawie tysiąc funkcjonariuszy różnych pionów pracowało na rzecz bezpieczeństwa. Zatrzymano 45 kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę po alkoholu. Funkcjonariusze skontrolowali stan trzeźwości 8700 kierowców. W czasie świątecznego weekendu policjanci wystawili 1.300 mandatów i skierowali do sądu 73 wnioski o ukaranie. 8 osób straciło uprawnienia za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o 50 km/h. Łącznie policjanci zatrzymali 24 prawa jazdy i 86 dowodów rejestracyjnych.

Zestawienie zdarzeń drogowych, do których doszło w ramach działań „Wielkanoc” w latach 2015-2017.

2015 2016 2017
wypadki zabici ranni wypadki zabici ranni wypadki zabici ranni
6 2 8 5 2 8 9 1 14

 

MK, foto KPP Gorzów