Wypadek ze skutkiem śmiertelnym w Mirostowicach Dolnych spowodował naćpany kierowca

7504

Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 23-letniego mężczyzny.  Podejrzanemu zarzucono spowodowanie wypadku samochodowego  w dniu  17.04.2017 r. w Mirostowicach Dolnych, na skutek którego zginęła  22 -letnia pasażerka.
Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze Zbigniew Fąfera informuje, że w Wielkanocny Poniedziałek  w wyniku niedostosowania przez 23 letniego kierowcę prędkości pojazdu do panujących warunków drogowych na łuku drogi  utracił on panowanie nad pojazdem i uderzył prawym bokiem pojazdu w betonowe bloczki stojące przy drodze.

Pasażerka pojazdu, siedząca obok kierowcy została przetransportowana do Szpitala w Zielonej Górze, gdzie zmarła w wyniku odniesionych wielonarządowych obrażeń.

Kierowca pojazdu po udzieleniu pomocy medycznej, został zatrzymany przez funkcjonariuszy policji. W dniu 19.04.2017 został przedstawiony mu zarzut umyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym i spowodowania  wypadku drogowego, którego skutkiem była śmierć 22-letniej mieszkanki Mirostowic Dolnych oraz zarzut kierowania pojazdem pod wpływem substancji psychotropowej.
W ostatnich dniach Sąd Rejonowy w  Żarach na wniosek prokuratora zastosował areszt wobec 23-latka  na okres 3 miesięcy. W chwili obecnej trwają pozostałe czynności procesowe.

MK