Potrzebne wsparcie dla młodych talentów

3501
foto Andrzej Buczyński

Walki Dwie zawodniczki Żarskiego Klubu Sportów Walki otrzymały powołanie do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata w Grecji. Klub zbiera pieniądze na wyjazd.

– Miło mi poinformować, że dwójka naszych młodych mega talentów muaythai i k-1, medalistów Mistrzostw Świata z 2016 roku, z Bangkoku i Stuttgartu, otrzymało powołanie do reprezentacji Polski na majowe Mistrzostwa Świata 2017 w Grecji – mówi trener Dawid Polok. – Niestety klub nie posiada wystarczających środków, aby w pełni pokryć koszty udziału, a wyjazdu nie finansuje Ministerstwo Sportu. Trener prosi o wsparcie, bo liczy się każda złotówka.

łode mistrzynie

Czternastolatka Laura Derej jest zdobywczynią tytułu Wicemistrzyni Świata Muaythai 2016 z Bangkoku oraz aktualną Mistrzynią Polski Muaythai 2017. Jak podkreśla trener, Laura marzy,  aby zadebiutować w polskiej kadrze na Mistrzostwach Świata w Grecji.

Osiemnastolatka Zuzanna Matusiewicz, zeszłoroczna Mistrzyni Świata K-1 chciałaby w tym roku obronić swój tytuł. Zdobyła także brązowy medal w konkurencji muaythai. Jest aktualną Mistrzynią Polski Kickboxingu K-1 2017.

 Potrzebne pieniądze

Klub ogłosił zbiórkę w internecie pod adresem https://zrzutka.pl/kuv9ry. Pieniądze mają być przeznaczone na koszty transportu, zakwaterowania oraz opłaty startowe i wyżywienie.

– Całkowity koszt udziału jednej zawodniczki to 2600 złotych – informuje Dawid Polok. – Pomogło już nam wiele wspaniałych osób, firm oraz Urząd Miasta Żary. Obecnie brakuje nam 1000 zł.

ATB