Dozór za znęcanie się nad psami. Jeden szczeniak był już martwy

2851
foto Andrzej Buczyński

Prokuratura Rejonowa w Żarach zastosowała dozór wobec 30-latka,  podejrzanego o znęcanie się nad psami. Mężczyźnie grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

W ostatni dzień wakacji ,dyżurny policji w Żarach, otrzymał anonimowe zgłoszenie o wygłodzonych i zaniedbanych psach. Na miejsce natychmiast udali się  policjanci  z Posterunku Policji  w Brodach . Kiedy przyjechali na posesji jednej z małych  miejscowości położonej w gminie Brody, znaleźli cztery psy rasy mieszanej.  Dwa dorosłe przywiązane były do budy na zbyt krótkich łańcuchach, w pobliżu znajdowały się  dwa szczeniaki, z których jeden był już martwy. Jak się okazało zwierzęta były wychudzone.  Policjanci powiadomili lekarza  weterynarii, który udzielił zwierzętom pomocy oraz poinformowali pracowników schroniska, którzy zabrali  zwierzęta.
Według ustaleń,  właścicielem psów był 30-letni mężczyzna, który został zatrzymany przez funkcjonariuszy, a następnie przesłuchany.  Usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzętami. 

Grozi mu  grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Prokuratura Rejonowa w Żarach zastosowała już wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru . W sprawie został powołany biegły, który określi stan zdrowia zwierząt.

MK