Trwa nabór do Straży Granicznej

3748

W szeregi Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w 2017 roku trafiło już 38 nowych funkcjonariuszy. Do końca roku planuje się przyjąć do służby jeszcze 13 osób, a w 2018 roku aż 60 osób.

Służba w Straży Granicznej zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem. W poprzednich latach o jedno miejsce ubiegało się kilkunastu kandydatów. Nadodrzański Oddział Straży Granicznej szuka ludzi młodych, ambitnych, chcących zdobywać nowe doświadczenia. W zamian oferuje  szkolenia, możliwość rozwoju osobistego i zawodowego, udział w misjach organizowanych przez Agencję FRONTEX (m.in. w Grecji, Bułgarii oraz we Włoszech) oraz w ramach umów bilateralnych z innymi krajami m.in. do Macedonii. Służba w Nadodrzańskim Oddziale Straży Granicznej może być pełniona w trzech województwach: lubuskim, wielkopolskim, dolnośląskim, w tym w dużych miastach m.in. we Wrocławiu oraz Poznaniu, a także tam gdzie Nadodrzański Oddział Straży Granicznej ma swoje Placówki.Kandydat do służby, musi być obywatelem Polski, nie może być karany, musi mieć, co najmniej średnie wykształcenie. Ważne, aby był gotowy podporządkować się szczególnej dyscyplinie i posiadać odpowiednią zdolność fizyczną i psychiczną do służby.Po pozytywnie zakończonej procedurze kwalifikacyjnej jaką jest rozmowa kwalifikacyjna, testy psychologiczne, badanie wariografem, testy z wiedzy ogólnej i sprawności fizycznej, nowy szeregowy w jednym z ośrodków szkolenia Straży Granicznej odbywa trzymiesięczne szkolenie podstawowe i trzymiesięczne szkolenie podoficerskie.

Szczegółowe informacje dotyczące naboru znajdują się na stronie internetowej Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej:

http://www.nadodrzanski.strazgraniczna.pl/nad/komenda/nabor-do-sluzby/7457,Nabor-do-sluzby.html

MK, źródło NOSG