Bieg z Kulturą po raz trzeci

3307

GMINA TRZEBIEL | W ubiegłym roku w Trzebielu, a teraz w Dębince odbył się doroczny bieg organizowany przez Ośrodek Kultury i Bibliotekę w Trzebielu. W tym roku na starcie stanęło 59 biegaczy.

– W biegu dla kobiet wygrała Joanna Woźniak-Cieślar, która miała w tym dniu swoje urodziny i organizatorzy przygotowali dla niej urodzinowego balona oraz mini torta – mówi dyrektor OKiB Małgorzata Cegielska. – Odbierając nagrodę powiedziała, że to były jej najlepsze urodziny w życiu.
Dyrektor podkreśla, że przy organizacji bardzo pomogli radny gminy Trzebiel Piotr Jakubowski, sołtys wsi Dębinka Stanisława Młynarczyk oraz Rada Sołecka, a także OSP Dębinka, OSP Jasień i Klub Motocyklowy Riders Of Flames z Jasienia.
Zwycięzcy biegu otrzymali trofea – obrazy wykonane przez żarską artystkę Magdalenę Łazar-Massier. Dodatkowo biegacz, który przekroczył linie mety jako siedemnasty, również został nagrodzony – szczęściarzem okazał się Paweł Lipnicki z Tuplic.
Był poczęstunek, ognisko i losowanie ciekawych gadżetów.
Jak zapewnia dyrektor Małgorzata Cegielska, za rok oczywiście 4. Bieg z Kulturą na pewno się odbędzie, ale jeszcze nie wiadomo, gdzie zostanie zorganizowany. Pomysł jest taki, aby odbywał się co roku w innej miejscowości w gminie Trzebiel.

Mini Bieg z Kulturą – wyniki dzieci:
Na 400 m wystartowało 22 dzieci
I miejsce – Natalia Wojakowska z Żar
II miejsce – Amelia Czekajło z Dębinki
III miejsce – Maciek Czekajło z Dębinki
Na 800 m wystartowało 12 dzieci
I miejsce – Kacper Jakubowski z Dębinki
II miejsce – Kacper Dobroczyński z Trzebiela
III miejsce – Antoni Harenda z Żar
3. Bieg z Kulturą w Dębince – wyniki:
Kobiety:
I miejsce – Joanna Woźniak-Cieślar – Wrocław/Żary
II miejsce – Dorota Laskowska – Żary
III miejsce – Ewelina Nawrocka – Żary
Mężczyźni:
I miejsce – Krzysztof Maj – Tuplice
II miejsce – Marcin Piotrowski – Żary
III miejsce – Szczepan Kogut – Żagań

ATB, fot. nadesłane