Kolejny nalot na łęknicki bazar

2820

Policjanci kolejny już raz przeprowadzili akcję na bazarze w Łęknicy. W efekcie zabezpieczyli trefną odzież i buty na blisko 60 tys. złotych.

 

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej w czwartek (10 stycznia) ujawnili i zabezpieczyli na kilku stoiskach handlowych odzież oraz buty. Na rzeczach tych umieszczone były bezprawnie loga znanych światowych marek.

Towar do sprzedaży oferowały trzy osoby: 18 i 23-letnie kobiety oraz 56-letni mężczyzna. Wszyscy są mieszkańcami powiatu żarskiego. Funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 300 sztuk bluz, butów i spodni.

– Wartość oryginalnych odpowiedników wymienionych rzeczy można oszacować na co najmniej 60 tys. złotych. Trefny towar został wycofany z obrotu i nie trafi już na rynek – informuje kom. Aneta Berestecka, oficer prasowy KPP w Żarach.

Zgodnie z Ustawą Prawo Własności Przemysłowej:

Art. 305.

1. Kto, w celu wprowadzenia do obrotu, oznacza towar podrobionym znakiem towarowym, zarejestrowanym znakiem towarowym, którego nie ma prawa używać lub dokonuje obrotu towarami oznaczonymi takimi znakami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

2. Jeżeli sprawca uczynił sobie z popełnienia przestępstwa określonego w ust.1 stałe źródło dochodu albo dopuszcza się tego przestępstwa w stosunku do towaru o znacznej wartości, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 5.

 

PAS

fot. KPP Żary