Stracił prawo jazdy bo pędził na wesele

1507
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu zatrzymali prawo jazdy kierowcy, który na terenie zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość jazdy o 55 km/h.

W czwartek (11 lipca br.) funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego żagańskiej jednostki prowadzili kontrolę statyczną w miejscowości Mycielin. Kontrola miała na celu głównie egzekwowanie od kierujących przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości. To właśnie nadmierna prędkość jest jedną z podstawowych przyczyn wypadków drogowych. Podczas prowadzonych działań policjanci zatrzymali do kontroli kierującego samochodem osobowym marki Citroen, który w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h poruszał się swoim pojazdem z prędkością 105 km/h. Mężczyzna próbował tłumaczyć funkcjonariuszom swoje nieodpowiedzialne zachowanie tym, że śpieszy się na wesele. Policjanci zatrzymali 21-latkowi prawo jazdy. Został on również ukarany mandatem i otrzymał 10 punktów karnych.  

Zgodnie z obowiązującymi od 18 maja 2015 r. zaostrzonymi zmianami w przepisach, policjant ma prawo zatrzymać prawo jazdy za pokwitowaniem w przypadku ujawnienia czynu polegającego na kierowaniu pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym.

MK, źródło KPP Żagań