Gazeta bardziej eko

1085

Andrzej Buczyński, redaktor naczelny

Nowy Rok to dobry czas na zmiany. Czas już najwyższy dostosować się do zmieniających się nam wszystkim czasów. W minionym roku wiele sfer naszego życia, w mniejszym lub większym stopniu, przeszło do internetu. Więcej handlu w internecie, więcej spraw urzędowych załatwianych przez internet. Szkoła nawet przez internet, co akurat uważam za zmianę mało pożądaną. Ale generalnie ten proces jest nieunikniony i nie do zatrzymania.

Tak więc, drodzy czytelnicy Mojej Gazety, ogłaszam oficjalnie, że nie będzie papierowego wydania. Gazeta będzie za to w internecie. Będzie to, co do tej pory, czyli informacje, artykuły, rozmowy z ciekawymi ludźmi, albo tymi, którzy mają po prostu coś do powiedzenia. Wszystko znajdziecie teraz na portalu informacyjnym MOJA24.pl.

I już widzę, jak ekolodzy rączki zacierają z zadowolenia. Ano tak. Są powody do radości. Zaoszczędzony papier, to mniej wyciętych drzew. Jesteśmy więc ekologiczni. Może posmutnieją nieco tylko ci, którzy w sezonie grzewczym używają gazet na rozpałkę. Wybaczcie, w tym Wam już nie pomożemy.

Co się zmieni? Informacja dotrze do Was szybciej. Na wiadomości z soboty nie będziecie musieli czekać do następnego piątku. Będzie więcej zdjęć, będą materiały wideo. Informacja szybsza i szybciej oraz powszechniej dostępna. Na ekranie komputera, na smartfonie w wannie, czy gdzieś tam w łazience. Na ławce w parku, na działce, na bałtyckiej plaży. Praktycznie wszędzie będziecie mieli dostęp do naszych informacji z Żar i okolic.

Co się nie zmieni? Papierowa gazeta była bezpłatna. Nadal będzie bezpłatnie. Nie wprowadzimy żadnych subskrypcji na dostęp do artykułów. I niezmiennie, nie przeczytacie w Mojej Gazecie kroniki śmierci i ludzkich tragedii. Lubię pozytywne informacje. Lubię, gdy komuś coś się udało, gdy ktoś coś osiągnął. Dzieciak zdobył nagrodę, sportowiec medal, a długi remont nareszcie się skończył. Jestem przekonany, że w świecie pełnym tragedii, właśnie takich informacji nam potrzeba. Ale jeśli ktoś potrzebuje tragedii, to odsyłam do innych mediów.

Przy okazji dziękuję za wiele miłych słów, jakie na temat Mojej Gazety docierają do mnie bezustannie. Dziękuję wszystkim, którzy zapewniali, że co piątek czytali gazetę od deski do deski. Tym, którzy niecierpliwie czekali na kolejny numer. Drodzy czytelnicy, wasza Moja Gazeta będzie teraz nie co piątek, ale codziennie.

Ktoś mi powiedział, że seniorzy czytają tylko papier. Nic bardziej mylnego. Dawno minęły czasy, gdy seniorzy bali się komputera. Moja mama, emerytka, płaci sobie rachunki przez internet. Teść, emeryt, czyta w sieci wiadomości sportowe. Sąsiadów, emerytów, ciągle widzę na facebooku. Jasne, że nie wszyscy korzystają z internetu, ale znam i takich młodych, którzy nie mają konta na facebooku. Bo nie i już.

Kiedyś jeden starszy już pan powiedział mi, że bardzo się ucieszył, gdy zaczęliśmy publikować poszczególne wydania gazety w formacie .pdf do pobrania. Ucieszył się, że nie musi już biegać po gazetę do sklepu, tylko może po prostu usiąść sobie wygodnie przed komputerem. To był wyraźny sygnał, że coś się zmienia. Moja Gazeta zmienia się również.

Chciałbym też podkreślić, że portal MOJA24.pl jest dla Was. Tu możecie zaprezentować swoje sukcesy. Możecie pochwalić się osiągnięciami swoich dzieci. Organizujecie jakieś wydarzenie? Robicie jakąś akcję? Poinformujcie o tym innych. Dla informacji nadesłanych stworzyliśmy specjalny dział na portalu – KONTAKT 24. Zapraszam więc do kontaktu. Piszcie, przysyłajcie zdjęcia na adres redakcja@moja-gazeta.info.

A zatem, pozdrawiam wszystkich serdecznie i do zobaczenia na MOJA24.pl.