Oszust z Żar sprzedawał w internecie sprzęt, którego nie miał

1396
fot. Lubuska Policja

ŻARY | 93 zarzuty dotyczące oszustw na łączną kwotę ponad 122 tysięcy, usłyszał 30-latek. Akt oskarżenia trafił do Sądu.

Policjanci z żarskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, zakończyli sprawę oszustw prowadzoną pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Żarach, kierując akt oskarżenia do sądu. Funkcjonariusze ustalili, że 30-letni mieszkaniec Żar oferował do sprzedaży na jednym z portali internetowych sprzęt elektroniczny, którego nie posiadał. Na aukcjach wystawiał między innymi telewizory, monitory do komputerów, karty graficzne, oczyszczacze powietrza, odkurzacze, procesory.

Jak ustalili śledczy we wrześniu, październiku i listopadzie 2019 r. podejrzany zainkasował z tego tytułu ponad 122 tysiące złotych. Sprawa rozpoczęła się po wpłynięciu zawiadomienia o przestępstwie od firmy prowadzącej portal internetowy, na którym podejrzany wystawiał do sprzedaży sprzęt komputerowy i elektroniczny, którego później nie wysyłał. Firma ta wypłaciła kupującym zwrot kwoty za zakupiony i nieotrzymany towar.

W wyniku podjętych czynności w tej sprawie policjanci ustalili 93 osoby, które zapłaciły za towar i go nie otrzymały. Po zgromadzeniu materiału dowodowego możliwe było przedstawienie 30-latkowi 93. zarzutów dotyczących oszustw na szkodę osób z całej Polski.
Sprawa teraz znajdzie swój finał w sądzie. Mężczyźnie może grozić do 8 lat pozbawienia wolności.

kom. Aneta Berestecka
oficer prasowy KPP w Żarach