Zmiana ruchu na Poznańskiej

1676
fot. Andrzej Buczyński

ŻARY | Od 27 stycznia, czyli od środy, wprowadza się zmianę tymczasowej organizacji ruchu na ul. Poznańskiej. Umożliwi ona ruch pojazdów jednokierunkowo od Błękitnej Bramy w kierunku Al. Jana Pawła II, a nie odwrotnie.

Przejazd przez Błękitną Bramę od ul. Skarbowej w kierunku Al. Jana Pawła II będzie możliwy dla pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej 3,5 tony i nie wyższych niż 3,8 metra. Nowe oznakowanie pionowe na tym odcinku dopuszcza poruszanie się z prędkością maksymalną 20 km/h przy uwzględnieniu pierwszeństwa pieszych. Należy więc zachować szczególną ostrożność, ponieważ droga ta biegnie przez park.

Dojeżdżając do Alei należy oczywiście skręcić w prawo, zatrzymując się wcześniej przy znaku „STOP”. Aby rozładować ewentualne korki na Poznańskiej, zmieni się nieco funkcja sygnalizacji świetlnej „na żądanie”, która zlokalizowana jest przy tym skrzyżowaniu. Światła mają zmieniać się cyklicznie, zatrzymując co jakiś czas ruch pojazdów na Alei, a tym samym ułatwiając skręt z Poznańskiej w Aleję Jana Pawła II. Pamiętać należy, że ruch na tym odcinku Poznańskiej jest jednokierunkowy, a zatem po zmianie nie będzie już możliwości wjazdu z Alei w ul. Poznańską. ATB