Kto zaprojektuje pisankę na ratuszową wieżę?

1142
fot. Andrzej Buczyński

ŻARY | Jest pomysł na nową miejską dekorację świąteczną. Po mikołajkowej czapce czas na wielkanocną ozdobę żarskiego ratusza.

Czapka Mikołaja nakładana na wieżę ratusza przy okazji Świąt Bożego Narodzenia jest jednym z ciekawszych elementów zestawu różnych dekoracji miejskich. Spodobała się mieszkańcom. Może więc zatem przyozdobić ratusz w podobny sposób, ale tym razem z okazji wiosennych Świąt Wielkiej Nocy? Pomysł wydaje się trafiony, bo przecież świątecznego nastroju nigdy za wiele.

Jak zatem będzie wyglądała pięciometrowa pisanka zdobiąca ratusz z okazji Świąt Wielkanocnych? Tego na razie nie wie nikt. Koncepcja ma zostać opracowana na podstawie wyników konkursu pod hasłem „Żarska pisanka na ratuszowej wieży”, do udziału w którym zapraszają burmistrz Żar i Miejska Biblioteka Publiczna. Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży z żarskich podstawówek. Aby wziąć w nim udział i może stać się autorem zwycięskiej pracy, należy samodzielnie wykonać projekt pisanki wielkanocnej z motywami nawiązującymi do kolorytu lokalnego Żar.

Szczegóły dotyczące regulaminu konkursu będzie można wkrótce znaleźć na stronach internetowych miasta i biblioteki, a informacji zasięgnąć także pod numerem telefonu 68 374 37 36, wew. 39. Ale już dziś można powoli wymyślać swój projekt.

ATB