Kolejne rekordy życiowe

701

LEKKOATLETYKA | Podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży juniorów młodszych w lekkiej atletyce, zorganizowanej we Włocławku, w ogólnym zestawieniu zawodnicy żarskiego Agrosu zdobyli ponad 30 pkt., co dało 30. miejsce w Polsce na około 250 startujących klubów.

Żarscy zawodnicy tym razem nie zdobyli medali, ale w finałach wystąpili: Kevin Singh skok w dal 6,71 PB – 9. miejsce, Gabryś Mleczko również 9. miejsce w dziesięcioboju z rekordem życiowym 5189 pkt. (w 6 konkurencjach rekordy życiowe). 10 miejsce dla Wiktorii Poniewierki w skoku wzwyż z rekordem życiowym 1,57 m.

W konkurencjach rzutowych Kinga Pecyna była na 14. miejscu w rzucie młotem z rekordem życiowym 43,78 i na 17 miejscu w rzucie dyskiem. W pchnięciu kulą Julka Pietrusiak zajęła 24. miejsce.

Wspaniały bieg na 100 m p.pł. w eliminacjach Natalii Gielicz – 10. wynik w eliminacjach z rekordem klubu 14,43 s. Niestety w biegu finałowym błąd na 6 płotku sprawił, że nie dobiegała do mety i ostatecznie była na 16 miejscu, tak jak w skoku wzwyż Kacper Mysiorek. Sztafeta 4×100 m w składzie Gabryś Mleczko, Kevin Singh, Kacper Mysiorek i Szymon Mac uplasowała się na 7. miejscu w kraju.

ATB (źródło: Agros Żary)