Młodzież wie, jak zapobiegać pożarom

842
fot. UG Żary

GMINA ŻARY | 1 marca 2022 r. przeprowadzono eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Najlepsi będą reprezentować gminę na szczeblu powiatowym tego turnieju.

Etap gminny turnieju zorganizowano w Sieniawie Żarskiej. Uczestnicy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych – klasy I-VI i klasy VII-VIII szkoły podstawowej oraz szkoła ponadpodstawowa.
Tegoroczne jury turnieju to Henryk Sienkiewicz – Komendant Gminny Związku OSP RP w Żarach, Bogumił Kowalczewski – przedstawiciel komendanta powiatowego PSP w Żarach, a także naczelnicy poszczególnych jednostek OSP z terenu gminy – Krzysztof Golec, Tadeusz Wieczyński, Henryk Gardzijewski i Ireneusz Ślecki.
W pierwszym etapie finałowych rozgrywek każdy ze startujących zawodników musiał zmierzyć się z pytaniami testowymi. Test trwał 30 minut. Do finału kwalifikowała się czwórka, a w jednym przypadku nawet piątka najlepszych z każdej kategorii wiekowej. Sam finał to sprawdzian wiedzy oko w oko przed komisją. Każdy z uczestników musiał odpowiedzieć na trzy pytania. Suma punktacji z tego ustnego etapu zadecydowała o ostatecznej kolejności w eliminacjach gminnych OTWP.
Grupa I
1. Anna Stefanowicz – OSP Sieniawa Żarska
2. Martyna Krupowies – OSP Sieniawa Żarska
3. Paweł Winecki – OSP Lubanice
4. Hubert Urszulak – OSP Złotnik
Grupa II
1. Szymon Peszek – OSP Sieniawa Żarska
2. Hubert Winnicki – OSP Bieniów
3. Karolina Winecka – OSP Lubanice
4. Marlena Ślecka – OSP Złotnik
Grupa III
1.Hubert Fabiańczyk – OSP Bieniów
2.Katarzyna Sokulska – OSP Bieniów
3.Kamil Nowacki – OSP Sieniawa Żarska
4. Kacper Tyburczy – OSP Marszów
Dwójki, które stanęły na podium w poszczególnych kategoriach wiekowych, będą reprezentować gminę w finale powiatowym OTWP 29 marca 2022 r. Wszyscy uczestnicy, którzy wzięli udział w turnieju, otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez wójta gminy Leszka Mrożka.

fot. UG Żary

ATB (źródło UG Żary)