Nasze dziewczyny na Mistrzostwach Świata

742
fot. nadesłane

SPORTY WALKI | W dniach 27 maja – 4 czerwca w Abu Dhabi (Zjednoczone Emiraty Arabskie) odbyły się Mistrzostwa Świata Muaythai seniorów 2022. Na to prestiżowe wydarzenie powołanie do Reprezentacji Polski otrzymały trzy zawodniczki Żarskiego Klubu Sportów Walki.

Dla całej trójki podopiecznych trenera Dawida Poloka był to debiut w turnieju takiej skali. W kategorii U23 -57kg w 1/12 Laura Derej musiała uznać wyższość w walce z jedną z faworytek – austalijką Bryony Soden. W kategorii U23 -60kg w 1/4 Dominika Chabiniak była o włos o awansu do strefy medalowej. Decyzją 2:1 przegrywa z reprezentantką Bahrajnu – Beatriz Diniz. W klasie Elite -71kg (najwyższa klasa) Zuzanna Matusiewicz w 1/4 przegrywa z finalistką Anną Rantanen (Finlandia).
Ostatecznie Reprezentacja Polski kończy Mistrzostwa z historycznym wynikiem 3 złote i 2 brązowe medale – co daje 8 miejsce drużynowo na 82 reprezentacje.
Fizjoterapeutą Kadry na tym wydarzeniu, jak i na cały rok 2022, jest znany ze współpracy z żarskimi klubami (BC Swiss Krono Żary, KS Promień Żary) Michał Drzewiński.
– Wielkie podziękowania kierujemy do wszystkich dobrych ludzi, którzy wsparli finansowo wyjazd naszych zawodniczek – mówi trener ŻKSW Dawid Polok. – Doświadczenie zebrane na tej klasy wydarzeniu zaprocentuje wielokrotnie. Jest wielka motywacja do pracy, aby już za kilka miesięcy poprawić wyniki na międzynarodowych wydarzeniach – dodaje.

nadesłane