Kolejny sukces Agrosu

2899
Piotr Siwak kategoria wagowa do 100 kg II miejsce

Żarscy zapaśnicy z Agrosu wywalczyli medale w III Pucharze Polski Kadetów– Memoriał im. Władysława Miazio, który odbył się w dniach 7-9 października 2017 r. w Radomiu.

Młodzi gladiatorzy zapaśniczej maty z żarskiego Agrosu zdobyli na tej ważnej imprezie, trzy medale : srebro Piotr Siwak kategoria 100 kg i medale brązowe Jakub Płatek kategoria 76 kg i Bartek Kuczmarski kategoria 85 kg. Piąte lokaty zajęli Kamil Nowak w kategorii 63 kg i Aleksander Płatek w kategorii 85 kg. Pozostali podopieczni trenerów Ryszarda Dynowskiego i Artura Mikołajczyka stoczyli dobre walki i doświadczenie, które zaprocentuje już niebawem. Po tym turnieju trenerzy kadry narodowej kadetów, budować będą skład na przyszłoroczne Mistrzostwa Świata i Mistrzostwa Europy kadetów. Zapaśnicy żarskiego Agrosu, którzy zajęli miejsca w pierwszej piątce, będą rywalizować o miejsca w składzie reprezentacji Polski na te najważniejsze imprezy przyszłego roku. W klasyfikacji drużynowej, żarski Agros sklasyfikowany został na 4-5 miejscu, jako druga ekipa z Polski, ustępując jedynie reprezentacji Litwy, MKZ Unii Racibórz i reprezentacji Ukrainy. W zawodach sklasyfikowano 46 klubów. Za tydzień nasi zapaśnicy walczyć będą z duńskimi wikingami na turnieju w Danii. Trzymamy kciuki, powodzenia.