Policja wyjaśnia okoliczności śmierci 57-letniej kobiety

4081
Komenda Powiatowa Policji Żagań

W poniedziałek, 9 października oficer dyżurny policji w Żaganiu otrzymał zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego o osobach w mieszkaniu przy ul. Kolejowej, które prawdopodobnie zasłabły w wyniku zatrucia i same nie mogą otworzyć drzwi.

Na miejsce tego zdarzenia natychmiast został skierowany patrol, a o zagrożeniu zostały również powiadomione straż pożarna i pogotowie ratunkowe. Po wyważeniu drzwi mieszania w budynku wielorodzinnym policjanci razem ze strażakami weszli do środka, gdzie  znaleźli kobietę i jej dorosłego syna. 57-letnia kobieta nie dawała oznak życia, lekarz stwierdził jej zgon. Natomiast 34-letni mężczyzna będący w mieszkaniu z objawami zatrucia został zabrany przez pogotowie ratunkowe do szpitala. Strażacy w mieszkaniu stwierdzili bardzo duże stężenie tlenku węgla. Z budynku zostało ewakuowanych kilku mieszkańców. Na miejscu tego tragicznego zdarzenia pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza z technikiem kryminalistyki. Oględziny i inne działania dochodzeniowo-śledcze były przeprowadzone z udziałem biegłych. Policjanci i Prokuratura Rejonowa w Żaganiu wyjaśniają okoliczności śmierci 57-letniej kobiety.

W trakcie czynności, w pokoju 34-latka policjanci ujawnili amunicję i elementy broni. W związku z tym policjanci z udziałem saperów z Jednostki Wojskowej w Głogowie przeprowadzili przeszukania wszystkich pomieszczeń. Znaleziona amunicja i broń została zabezpieczona przez saperów. 34-letni mężczyzna po wyjściu ze szpitala został zatrzymany do wyjaśnienia. Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego przekazali już materiały w tej sprawie do Prokuratury Rejonowej w Żaganiu.

MK