Spektakl „Andropauza 3” na deskach „Luny”

2598

Gwiazdy trzeciej odsłony znanej i lubianej komedii pt. „Andropauza” odwiedzą Żary. Są jeszcze bilety, mamy też darmowe wejściówki

 

Żarski Dom Kultury zaprasza na spektakl „Andropauza 3, czyli jak żyć i nie zwariować?” we wtorek, 4 grudnia, o godz.19:00 do sali widowiskowej Luna przy ul. Okrzei 35. Bilety w cenie 65 złotych są do nabycia w ŻDK ul. Wrocławska 7. W Żarach wystąpią: Agata Załęcka, Maciej Damięcki, Dariusz Gnatowski, Bogdan Kalus i Michał Pietrzak.

.A o czym opowiada spektakl „Andropauza 3, czyli jak żyć i nie zwariować?”

Uniwersytet Trzeciego Wieku. Czterech dziarskich studentów w wieku emerytalnym: Hrabia, Behemot, Sławek komandos i Niewyżyty, brutalnie wyrzuceni z klasy przez złą nauczycielkę, podejmują ryzykowną decyzję walki z reżimem szkoły. Zakładają teatr. Aby naprawić rzeczywistość tej, ich zdaniem doszczętnie zepsutej szkoły, postanawiają wystawić „Dziady” Mickiewicza. Jednak Niewyżyty, reżyser teatralny, który chwilę wcześniej zostaje przez Ministerstwo Kultury pozbawiony prawa wykonywania zawodu, wymyśla potworną inscenizację, której nie sposób zaakceptować. Aktorzy się buntują i postanawiają znaleźć naprawdę dobrego reżysera. Ich wybór pada na Stevena Spielberga. Chcą zaproponować mu kontrakt osobiście. Cudem zdobywają pieniądze i płyną do Hollywood jachtem pożyczonym od samego barona Munchausena. Jesteśmy świadkami rejsu pełnego przygód, niebezpieczeństw i sytuacji absurdalnych. Na pełnym morzu bowiem, okazuje się, że żaden z naszych bohaterów nie ma najmniejszego pojęcia jak się taką jednostką żegluje. Ruszają w świat w poszukiwaniu przygód, barwnego życia i sensu istnienia, niczym czterej muszkieterowie Alexandra Dumas:” Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!”.

Zapraszamy Państwa na wieczór pełen śmiechu, przygód, sytuacji absurdalnych! Wieczór pełen wzruszeń, zaskoczeń i niespodzianek! Zapraszamy na arcyzabawną opowieść o tym, że prawdziwe życie zaczyna się po sześćdziesiątce! Że nie ważna jest ilość zer przy liczbie twoich lat przeżytych, ale radosne i otwarte serce! Jeden z naszych bohaterów, po nieprawdopodobnej przygodzie, która odmieniła na dobre jego życie, krzyczy ponad oceanem: „Teraz dopiero zaczynam żyć!!!!!” Bawcie się, śmiejcie się i płaczcie razem z nami, w myśl refrenu pieśni finałowej:

Starość nie chroni przed miłością

Lecz miłość chroni przed starością

Bo prawda jest taka, że się nie starzeje

Serce ,które kocha i wiecznie się śmieje!

Sztukę „Andropauza 3 – czyli jak żyć i nie zwariować ” napisali Piotr Dąbrowski i Katarzyna Mikiewicz, na podstawie pomysłu Leszka Kwiatkowskiego. Reżyserią zajęli się autorzy: Piotr Dąbrowski i Katarzyna Mikiewicz.

UWAGA! Prezent dla naszych Czytelników
Dla naszych Czytelników mamy podwójną wejściówkę na spektakl Andropauza 3. Otrzyma ją ta osoba, która pierwsza dodzwoni się w poniedziałek, 26 listopada, poczynając od godziny 10:00 pod numer tel. 519 077 784.
PAS
fot. nadesłane