Trafił do aresztu

620
fot. Lubuska Policja

ŻARY | Policjanci kryminalni z żarskiej komendy ustalili i zatrzymali 34-letniego mężczyznę, który podejrzany jest o kradzieże samochodów oraz niestosowanie się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyzna usłyszał sześć zarzutów. Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Żarach oraz Policji i zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt.

W minionym tygodniu funkcjonariusze służby kryminalnej żarskiej jednostki zatrzymali 34-letniego mieszkańca powiatu żarskiego. Mężczyzna przemieszczał się ulicami Żar citroenem, który został przywłaszczony na terenie Nowogrodu Bobrzańskiego. 34-latek nie zastosował się do orzeczonego przez sąd zakazu i wsiadł za kierownicę pojazdu. Podczas zatrzymania był pobudzony. Jego zachowanie wskazywało, że może być pod wpływem narkotyków.

W związku z tym policjanci przeprowadzili test. Wynik był pozytywny i wykazał metamfetaminę i amfetaminę. Do dalszych badań laboratoryjnych pobrana została krew. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu.

Zgromadzony materiał dowodowy w tej sprawie oraz innych, pozwolił na przedstawienie mężczyźnie sześciu zarzutów w tym zarzut kradzieży zuchwałej, zagrożonej surowsza karą, nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Zarzuty dotyczyły m.in. kradzieży roweru, samochodów mazda oraz volkswagen o łącznej wartości 34 tys., przywłaszczenia vw passata oraz złamania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczonego przez sąd. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia.

W sobotę, 11 lipca, sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Żarach oraz policji i zastosował wobec 34-latka środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu. Mężczyzna wszystkie te przestępstwa popełnił w warunkach tzw. recydywy, wobec czego musi liczyć się z surową karą.

kom. Aneta Berestecka