Zembol zawodowiec

702
fot. DB TEAM Aleksandra Łupkowska&Dariusz Biczyński - www.dariuszbiczynski.pl

SPORTY WALKI | 3 października w zielonogórskiej hali CRS odbyła się 18. edycja gali sportów walki „MFC” czyli święta europejskiego kickboxingu.

W tym wydarzeniu nie mogło zabraknąć mistrza tej organizacji – Macieja Zembika z Żarskiego Klubu Sportów Walki.

– Mój podopieczny już po raz 13 stanął w ringu federacji MFC będąc dotychczas niepokonanym – mówi trener Dawid Polok.

Przeciwnikiem Zembika był multimedalista w kickboxingu – Krzysztof Olszewski z klubu Spartan Gym Warszawa. Pojedynek zakontraktowany na trzy rundy na zasadach K-1 w limicie wagowym 65 kg.

Walka odbyła się na pełnym dystansie i zapewniła widzom świetne widowisko. Niesamowite wymiany w bardzo szybkim tempie po obu stronach, lecz to Zembik był cały czas o krok przed Olszewskim, widać było również że zawodnik ŻKSW był silniejszy fizycznie co najbardziej uwidaczniała walka w klinczu.

– Jako trener byłem spokojny przez cały przebieg walki, natomiast Olszewski okazał się mega wymagającym przeciwnikiem zmuszając Zembika do walki na najwyższym poziomie – mówi Dawid Polok. – Ostatecznie decyzją sędziów wygrywa Maciej Zembik – ŻKSW.

Była to trzecia zawodowa walka Maćka w przeciągu niespełna dwóch miesięcy, teraz czas na zasłużony odpoczynek i negocjacje przyszłych pojedynków. DP

fot. DB TEAM Aleksandra Łupkowska&Dariusz Biczyński – www.dariuszbiczynski.pl