Koszykarze BC Swiss Krono Żary znów wygrywają

621

KOSZYKÓWKA | Czwartą wygrana z rzędu zanotowali drugoligowi koszykarze BC Swiss Krono Żary, którzy pokonali BC Obre Kościan 100:92 (24:26, 16:21, 33:32, 19:21).

Żaranie do Kościana pojechali po kolejna wygrana i już na początku spotkania pokazali, że dla nich liczy się tylko zwycięstwo. Po wyrównanej pierwszej kwarcie wyszli na dwupunktowe prowadzenie, druga kwarta również należała do koszykarzy BC Swiss Krono, którzy wygrali ją 16:21, dzięki czemu podopieczni trenera Łukasza Rubczyńskiego schodzili na przerwę z siedmiopunktowym prowadzeniem.

Ofensywna trzecia kwarta
Na drugą połowę oba zespoły wyszły bojowo nastawione, trzecia kwarta to festiwal zdobywanych punktów, dzięki któremu gospodarze odrobili jeden punkt straty wygrywając kwartę 33:32. Ostatnia odsłona spotkania ponownie była bardzo wyrównana, ostatecznie Żaranie wygrali ją dwoma punktami odnosząc tym samym czwarte zwycięstwo w tym sezonie. Najlepszym zawodnikiem BC Swiss Krono Żary był niezawodny Mariusz Małachowski, który zdobył 23 punkty, zanotował 3 zbiórki oraz 2 asysty. Warto dodać, że Małachowski jest wiceliderem klasyfikacji strzelców 2 ligi gr. D ze średnią 18.6 punktów na mecz. Kolejna wygrana w tym sezonie pozwala Żarskim koszykarzom na umocnienie pozycji lidera rozgrywek, którą zajmują wraz z ekipą Rycerze Rydzyna, obie drużyny legitymują się bilansem 4:0.
Kolejny mecz koszykarze BC Swiss Krono Żary rozegrają 31.10, kiedy to w Żarskiej twierdzy zmierzą się z drużyną Basket Junior Poznań.

Punktacja:
BC Obra Kościan: Ciążkowski 21, Hebdzyński 18, Adamczak 17, Milczyński 14, Rau 9, Klimaszewski 8, Plewiński 5.
BC Swiss Krono Żary: Małachowski 23, Der 19, Busz 16, Kukiełka 13, Dymiński 12, Kalinowski 7, Sirijatowicz 4, Olejnik 4, Michał Simiński 2.