W szpitalu 105. można się zaszczepić przeciwko grypie

967
Na zdjęciu mgr piel. Małgorzata Piróg, pielęgniarka koordynująca pracę POZ. fot. jn.

ŻARY | Szpital 105. posiada jeszcze szczepionki przeciwko grypie. Szczepienie nie chroni przed zakażeniem wirusem SARS CoV-2, ale może zdecydowanie złagodzić przebieg zachorowania. Jest polecane zwłaszcza osobom m.in. o obniżonej odporności, zmagających się z chorobami przewlekłymi, chorującymi na choroby układu oddechowego, POCHP i wiele innych. Szczepienie przeciwko grypie może przyjąć młodzież, osoby dorosłe i seniorzy.

Na szczepienie przeciwko grypie do punktu szczepień zgłaszać się mogą pacjenci nie tylko z POZ w szpitalu 105, ale wszyscy którzy są zainteresowani takim szczepieniem. Nie obowiązuje rejonizacja, w związku z tym na szczepienie może zgłosić się każdy, nawet z odległych miejscowości. Tacy pacjenci się zdarzają, w ostatnim czasie pacjentka z Warszawy będąc z wizytą u rodziny w okolicznej miejscowości dowiedziała się, że jest taka możliwość. Zgłosiła się do POZ na konsultację lekarską, nie było przeciwskazań do przyjęcia szczepionki, więc została zaszczepiona.

Jeśli pacjent nie został zakwalifikowany do szczepienia przeciwko COVID, nie oznacza, że nie ma szansy na kwalifikację do szczepienia przeciwko grypie – o dopuszczeniu pacjenta do przyjęcia szczepionki każdorazowo decyduje lekarz. Ponadto, jeśli osoba zainteresowana będzie posiadała zaświadczenie od własnego lekarza POZ o braku przeciwskazań do szczepienia, takie zaświadczenia będą honorowane w punkcie szczepień.

Nie ma potrzeby wcześniejszej rejestracji. Szczepienia odbywają się w godzinach 15.00-18.00 w dni robocze. Więcej informacji pod numerem tel. 68 470 78 68. Szczepienia wykonywane są w budynku nr 12 (POZ) 105. Kresowego Szpitala Wojskowego w Żarach, ul. Domańskiego 2.

Szczepienia na powyższych warunkach będą dostępne maksymalnie do czerwca, o dostępności decyduje kolejność zgłoszeń. Szczepienie przeciwko covid nie jest przeciwskazaniem do przyjęcia szczepienia przeciwko grypie. Musi zostać zachowany odstęp czasowy pomiędzy szczepieniami, ponad 2 tygodnie.

Justyna Wróbel – Gądek
Rzecznik Prasowy
105. Kresowy Szpital Wojskowy z Przychodnią SPZOZ