Brąz Dominiki w I Mistrzostwach MMA Polska

735
fot. ŻKSW

SPORTY WALKI | MMA tylko dla mężczyzn? Okazuje się, że płeć piękna też potrafi walczyć. Świadczy o tym sukces reprezentantki Żarskiego Klubu Sportów Walki.

W Warszawie odbyły się I Mistrzostwa MMA Polska, w których wzięła udział dwójka zawodników ŻKSW. Tak relacjonuje to wydarzenie trener ŻKSW Dawid Polok:

– Jako pierwszy w okrągłej klatce zaprezentował się Michał Lisiecki. Start ten był dosyć spontaniczny, również kategoria wagowa to spontaniczna decyzja czyli 77,1kg/170lb. Przeciwnikiem Michała był Radosz Rafał w poznańskiej Kohorty. Walka odbyła się w pełnym dystansie. Decyzją sędziów zwycięża Radosz. Reprezentantką ŻKSW była Dominika Chabiniak (1-0). Początkowo zgłoszona do turnieju pierwszego kroku junior 56,7kg/125lb. Przeciwniczka Dominiki nie stawia się na turnieju i sztab trenerski podejmuje decyzję o przesunięciu naszej zawodniczki to turnieju głównego seniorek 56,7kg/125lb, gdzie stawiła się obecnie czołówka Polski walcząca o miejsce w reprezentacji. W walce ćwierćfinałowej Dominika w szybkim tempie rozprawiła się z Ukrainką z Ankos MMA Poznań (obecnie najlepsza w rankingu ALMMA w tej kategorii wagowej na 2021) duszeniem zza pleców. W półfinale po mocnym pojedynku z Pauliną Wiśniewską (MMA Ostróda – najlepsza zawodniczka ALMMA w 2020r.) przegrywamy decyzją sędziów. W walce o brązowy medal przeciwniczką Dominiki jest reprezentantka klubu Grappling Kraków (5-3), którą nasza zawodniczka pokonuje w drugiej rundzie ponownie duszeniem zza pleców. To fantastyczny wynik dla rozpoczynającej swoje starty w MMA Dominiki w konfrontacji w doświadczonymi przeciwniczkami.

fot. ŻKSW

ATB