Odzyskali dwa skradzione auta warte blisko 150 tysięcy

803
fot. Lubuska Policja

ŻARY | Szybka wymiana informacji z Polsko-Niemieckim Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku i natychmiastowe działanie żarskich policjantów sprawiły, że możliwe było odzyskanie skradzionych na terenie Niemiec dwóch Fiatów Ducato o łącznej wartości blisko 150 tysięcy złotych.

W miniony piątek, 17 września, dzięki natychmiastowej wymianie informacji żarskiej Policji z Polsko-Niemieckim Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku, możliwe było odzyskanie dwóch samochodów marki Fiat Ducato, które zostały skradzione na terenie Niemiec.

Policjanci z żarskiej komendy po uzyskaniu informacji o skradzionych pojazdach podjęli czynności w kierunku ich odnalezienia. W jednej z miejscowości w położonej w pobliżu Żar, przed posesją zauważyli pojazd, który wyglądem odpowiadał temu skradzionemu. Funkcjonariusze upewnili się w przekonaniu, że coś jest nie tak, kiedy na widok zbliżającego się radiowozu mężczyzna, który siedział za kierownicą otworzył drzwi pojazdu żeby uciec. To skutecznie uniemożliwili mu policjanci. Mężczyzna został zatrzymany. W pobliżu miejsca interwencji, na jednej z posesji mundurowi ujawnili jeszcze jeden pojazd tej marki, który w systemach policyjnych figurował jako utracony. Odzyskane samochody zostały zabezpieczone. Ich łączna wartość to blisko 150 tysięcy złotych. Mężczyzna, 43-letni mieszkaniec Żar, trafił do policyjnego aresztu. Po zgromadzeniu materiałów w tej sprawie podejrzany usłyszał zarzut paserstwa.

Za tego typu przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności, jednakże 43-latkowi może grozić surowsza kara z uwagi na recydywę. Prokuratura Rejonowa w Żarach zastosowała wobec niego dozór.

kom. Aneta Berestecka