Zrób gwiazdkę i wygraj nagrody. Konkurs dla uczniów żarskich podstawówek

934
fot. MBP Żary

ŻARY | Oddział dla dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żarach ogłosił konkurs „Gwiazdka na choinkę”. Na wykonanie i zgłoszenie pracy do konkursu jest jeszcze miesiąc. Szczegóły w regulaminie.

Regulamin konkursu Świąteczne Impresje:

  1. Oddział dla Dzieci MBP w Żarach ogłasza konkurs plastyczny ph. „Gwiazdka na choinkę”. Konkurs skierowany jest do uczniów z żarskich szkół podstawowych.
  2. Uczestnicy konkursu mają za zadanie samodzielnie wykonać Gwiazdkę na choinkę (maksymalna wysokość gwiazdki 20 cm), dowolnymi technikami plastycznymi wykorzystując różne materiały, np.: makulaturę, plastik, makaron, ryż, dary natury, serwetki, drewno itp. Ozdoba ma nawiązywać do polskich obrzędów i zwyczajów związanych z okresem świąt Bożego Narodzenia. Nagrodzona zostanie praca, która, oprócz oczywistych walorów estetycznych, będzie wykonana w najbardziej zaskakujący sposób.
  3. Celem konkursu jest umożliwienie uczniom zaprezentowania swojego talentu, popularyzowanie polskich tradycji świątecznych, a także uświadomienie dzieciom i młodzieży, że wszystko można łączyć i wykorzystywać do tworzenia rzeczy pięknych i użytecznych. Jest to swoista zabawa sztuką, ale też możliwość nauczenia się innego patrzenia na rzeczy oczywiste i znane, których przeznaczenie może się zmienić. Uczy to kreatywności i spostrzegawczości.
  4. Jury przy ocenie prac weźmie pod uwagę ich oryginalność, pomysłowość, estetykę i zastosowanie ciekawej techniki plastycznej.
  5. W konkursie wezmą udział tylko prace indywidualne. Jedna osoba może zgłosić do konkursu tylko jedną gwiazdkę.
  6. Prace należy dostarczyć do Oddziału dla Dzieci MBP w Żarach, ul. Wrocławska 11 (parter) do 7 grudnia 2021 r., dołączając starannie wypełnioną kartę zgłoszenia, zawierającą dokładne informacje o jego autorze.
  7. Prace oceniane będą w trzech kategoriach wiekowych: klasy I–III szkoły podstawowej, klasy IV–VI szkoły podstawowej, klasy VII–VIII szkoły podstawowej.
  8. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród laureatom odbędzie się 17 grudnia 2021 r. podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego. O dokładnym terminie poinformujemy w stosownym czasie dyrektorów szkół lub opiekunów.
  9. Wszystkie prace biorące udział w konkursie przechodzą na własność organizatora i związane z nimi prawa autorskie również przechodzą na jego własność.

Kartę zgłoszenia/oświadczenie można odebrać w Oddziale dla Dzieci MBP Żary, ul. Wrocławska 11 lub zgłosić telefonicznie (68 374 37 36 wew. 39) chęć udziału w konkursie i pracownicy wyślą go pod wskazany adres mailowy.

ATB