Targi Edukacji w Żarach (galeria)

4180

We wtorek 25 kwietnia,  gimnazjaliści z Żar zapoznali się z ofertą szkół średnich w naszym regionie. Ponad 20 szkół średnich zaprezentowało się na swoich stoiskach  w hali Powiatowego Centrum Sportu.

Największym zainteresowaniem cieszyły się stanowiska szkół zawodowych przed każdym z nich stały kolejki zainteresowanych.

Uczniowie i nauczyciele szkół średnich zachęcali gimnazjalistów do wyboru ich szkoły poprzez różnorodne zabiegi marketingowe tj. informację i prezentację cyfrową, prezentację umiejętności strzyżenia i malowania, prezentację kulinarną i poczęstunek przekąskami przygotowanymi przez uczniów szkół itd.

Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych rozpoczyna się 15 maja o godzinie 8.00 i potrwa do 26 maja. W tym terminie uruchomiony będzie nabór elektroniczny. Można będzie się zalogować i dokonać wyboru szkoły. Specjalną zakładkę znaleźć można na stronie internetowej starostwa, jak i na stronach szkół. Wybrać można trzy zespoły szkół, a w każdej z nich dowolną ilość zawodów czy klas. Najważniejsze są jednak preferencje. Jeśli uczeń będzie miał odpowiednią ilość punktów, to system zakwalifikuje go do klasy, którą wybrał na pierwszym miejscu. Jeśli punktów zabraknie, to automatycznie przechodzi do kolejnej pozycji z listy szkół, jaką wybrał sobie gimnazjalista. Ten system naboru działa w powiecie żarskim drugi rok. Myślę, że dobrze się sprawdza, jest czytelny i uczciwie przypisuje każdego ucznia do danego kierunku. Jeśli ktoś ma wystarczającą liczbę punktów, to nie ma się czego obawiać, na pewno dostanie się tam gdzie chce.

Niebawem rozstrzygnie się, która szkoła średnia jest najchętniej wybierana przez uczniów naszego powiatu.                                                                 MK, foto Gola Halina