Po 19. kolejce IV ligi Promień Żary wyżej w tabeli

1134

PIŁKA NOŻNA | 19 marca 2022 IV liga rozegrała kolejne mecze. Promień wygrywa na własnym stadionie z Budowlanymi Murzynowo.

19. kolejka niczego nie zmieniła na samym szczycie tabeli. Niezmiennie na 1. miejscu Stilon Gorzów, a na 2. ze stratą 13. punktów Dąb Sława-Przybyszów. Tymczasem z 5. na 3. miejsce awansowała Odra Nietków. Spójnia Ośno Lubuskie z 3. na 4., Pogoń Świebodzin z 4. na 6., a Promień Żary po ostatniej wygranej 6:0 z Budowlanymi Murzynowo wskoczył z 6. na 5. pozycję.
Mecz na stadionie przy ul. Zwycięzców był w zasadzie grą do jednej bramki. Tak w kolejności padały gole dla gospodarzy: Patryk Jasiak 10′, Jakub Księżniak 41′, Kamil Dados 45′, Jakub Księżniak 45’+2, Patryk Jasiak 70′, Maciej Enkot 87′. Gościom na pewno nie pomógł fakt, że od 40. minuty pierwszej połowy grali w osłabieniu po czerwonej kartce, którą ujrzał Mikołaj Makohon.
27 marca Promień zmierzy się w Gorzowie z liderem czwartoligowej tabeli, który na 19. rozegranych do tej pory spotkań, zaliczył tylko jedną porażkę. Gorzowianie remisowali dwa razy.