Młodzi przejmują stery w Agrosie

4472
Franciszek Dendewicz i Damian Fedorowicz


Absolutorium dla ustępującego zarządu klubu i… zmiana zarządu. Wybrano nowe władze zapaśniczego klubu.

Żarski Agros w przyszłym roku będzie obchodził jubileusz 40-lecia. W mieście klub jest znany praktycznie od zawsze. Wychował wielu mistrzów i olimpijczyków. Niewątpliwe osiągnięcia sportowe klubu mogą dziś wydawać się nieco mniejsze niż jeszcze kilka lat temu. Powodów może być kilka. Konkurencja w sportach walki jest coraz większa. Nowe dyscypliny mają swoje prawa i klasyczne zapasy muszą konkurować z innymi sportami walki. Dzisiejszy Agros, to także lekkoatletyka. Widać tu nowe talenty, które mogą osiągnąć sportowe sukcesy.

Formalności dopełnione

Ustępujący zarząd uzyskał absolutorium, a żegnający się z klubem dotychczasowy prezes Franciszek Dendewicz nie krył wzruszenia.

– Dzisiaj się czuję, jak ten ojciec, który przez czterdzieści lat wychowywał córkę, a raptem znalazł się ktoś, kto chce ją wziąć w swoje objęcia, z czego ojciec się raduje, ale jednocześnie jest mu trochę przykro – mówi ustępujący prezes. – Mam nadzieję, że to co przez tyle lat dobrze funkcjonowało, będzie nadal dobrze zarządzane i oddajemy to w godne ręce. W ostatnich czterech latach zdobyliśmy osiemnaście złotych, dwadzieścia srebrnych i dwadzieścia siedem  brązowych medali, licząc od mistrzostw Polski młodzików w górę. – podkreśla.

Olimpiada prawie przegapiona

Ostatnie Igrzyska Olimpijskie były wyjątkowym wydarzeniem dla żarskich kibiców zapasów. Jednak władze miasta zdawały się tego nie zauważać.

– Poprzedniego burmistrza prosiłem o odpowiednie przyjęcie na sesji rady miejskiej Iwony Matkowskiej – mówi Franciszek Dendewicz. – Jedyne co się wydarzyło, to wręczenie kwiatów w małej salce obok. Dzisiejsze władze miasta podchodzą do sportu zupełnie inaczej.

Młodsi poprowadzą

Jednogłośnie wybrano nowy zarząd. Prezesem został Damian Fedorowicz, wychowanek Agrosu i założyciel Krajowej Ligi Zapaśniczej. W skład zarządu weszli również: Mariusz Błaszczyk, Rafał Broja, Mateusz Gromanowski, Anatol Kałasznikow, Artur Mikołajczyk, Edyta Onuchowska, Dominika Rozlerska i Krzysztof Szymański. W skład komisji rewizyjnej weszli: Marek Cieślak, Krzysztof Skorupa i Robert Kaszubski.

Andrzej Buczyński