Wybuch w Kronopolu – nowe informacje

5482

Do pożaru w fabryce Swiss Krono doszło ok godz. 22. W akcji wzięły udział 22 zastępy straży pożarnej z powiatu żarskiego i grupa operacyjna komendanta wojewódzkiego.

Specjalny samochód dowiózł butle z tlenem. – Na szczęście nikomu nic się nie stało, nie było ofiar, nikt nie ucierpiał. Informacja o zawalonym kominie, którą wszyscy powtarzają okazała się przesadzoną – podkreśla bryg. Grzegorz Lisik, rzecznik prasowy komendanta powiatowego PSP w Żarach.

Pożar został już ugaszony. Strażacy opanowali sytuację około godziny 3 w nocy. Jeszcze miejscowo ogień się pojawiał, ale nie miał on już większej mocy. W tej chwili trwają prace przy wypompowywaniu wody z zalanych pomieszczeń.

Do zainicjowania pożaru doszło w instalacji transportującej wióry do zbiornika, z którego trafiają one na linię produkcji płyt OSB. Prawdopodobnie była to iskra. Najpierw doszło do wybuchu, który przerodził się w pożar. Ogień pojawił się w kilku miejscach na instalacji: w przewodach, zasobnikach, urządzeniach technologicznych. Bezpośrednio objętym pożarem był zbiornik wióru suchego.                                                                   PaS