Zwycięstwo w górach

599
Jakub Der do wyniku w Jeleniej Górze dodał od siebie 20 punktów. fot. Andrzej Buczyński

KOSZYKÓWKA | Po 24. dniach przerwy do gry wrócili koszykarze BC Swiss Krono Żary.

W sobotę, 7 listopada, drużyna prowadzona przez Łukasza Rubczyńskiego wybrała się na bardzo trudny teren do Jeleniej Góry. Od pierwszej kwarty zakończonej remisem 18:18 było widać, że nie będzie to łatwa przeprawa. Wszystko zmieniło się w drugiej kwarcie, kiedy to Żaranie włączyli swój drugi bieg i bardzo szybko odskoczyli rywalom wygrywając kwartę 29:16.

W drużynie BC Swiss Krono szalał Jakub Der, który w pierwszej odsłonie meczu rzucił aż 16 punktów. Na drugą połowę podopieczni Łukasza Rubczyńskiego wyszli bardzo zmotywowani, efektem czego była wygrana trzecia kwarta 19:12. Na tym koszykarze
z Żar nie poprzestali i w ostatniej odsłonie spotkania dorzucili rywalom kolejne siedem punktów. Mecz zakończył się wynikiem 89:61, jest to bardzo cenne zwycięstwo na ciężkim terenie w Jeleniej Górze. Najlepszym strzelcem BC Swiss Krono Żary był zdobywca
20. punktów Jakub Der (9/10 z gry). Warto dodać, że drużynę Sudetów Jelenia Góra reprezentuje były zawodnik dawnego Chromika Żary Łukasz Niesobski.

KS SUDETY Jelenia Góra 61:89 BC SWISS KRONO Żary
Punkty:
KS Sudety Jelenia Góra: Minciel 14, Kozak 13, Łukasz Niesobski 8, Jyż 6, Walaszek 6, Rafał Niesobski 6, Ostrowski 6, Szandurski 2.
BC Swiss Krono Żary: Der 20, Małachowski 16, Dymiński 14, Olejnik 10, Busz 9, Kukiełka 8, Mikołaj Simiński 8, Michał Simiński 2, Kalinowski 2.