Małe roszady w żarskiej radzie miejskiej

1354
fot. Andrzej Buczyński

ŻARY | 26 lutego podczas sesji rady miejskiej ślubowanie złożył nowy radny Łukasz Rubczyński, który zastąpił Łukasza Matyjaska. Wybrano także nowego wiceprzewodniczącego rady. Został nim Dawid Polok.

Łukasz Rubczyński startował w ostatnich wyborach samorządowych z listy Komitetu Wyborczego Wyborców Dobre Miasto Lepszy Powiat, ale mandatu nie uzyskał. Lepszy wynik miał wtedy Łukasz Matyjasek, który wszedł do składu rady. Po wygranym konkursie na dyrektora Żarskiego Domu Kultury, Matyjasek musiał zrezygnować z pracy w radzie miejskiej, w której pełnił funkcję wiceprzewodniczącego.

Tym samym, do rady wszedł następny z listy, czyli Łukasz Rubczyński. Oprócz pracy trenerskiej, jest on na co dzień strażakiem zawodowym z piętnastoletnim stażem. Starszy ogniomistrz Łukasz Rubczyński pracuje obecnie na etacie dowódcy zastępu w żarskiej jednostce Państwowej Straży Pożarnej. Ma również doświadczenie samorządowe. Był już radnym miejskim w Żarach, w kadencji 2014-2018. Teraz będzie pracował w dwóch komisjach rady – skarg i wniosków oraz mienia komunalnego.

Do wyborów na wiceprzewodniczącego rady miejskiej zgłoszono radnych Dawida Poloka i Edytę Gajdę. Wiceprzewodniczącym rady został Dawid Polok – stosunkiem głosów 11:8. Dawid Polok w środowisku sportowym kojarzony jest z Żarskim Klubem Sportów Walki. W tym roku, szósty raz z rzędu, zgodnie z wytycznymi ministerstwa sportu, wybrany został na trenera reprezentacji Polski muaythai dzieci i kadetów.

Andrzej Buczyński