Przestrzegając ograniczeń prędkości dbasz o bezpieczeństwo na naszych drogach

861
fot. KPP Żary

POWIAT ŻARSKI | Podczas prowadzonych działań „Prędkość” policjanci przypominali kierowcom, że to właśnie oni mają największy wpływ na poziom bezpieczeństwa na drogach. Nie zapominajmy, że nadmierna prędkość to bardzo często przyczyna wypadków drogowych.

W miniony piątek, 25 marca, policjanci w całym województwie lubuskim prowadzili działania „Prędkość”. Przypominali wszystkim uczestnikom ruchu drogowego jak ważne dla bezpieczeństwa jest przestrzeganie ograniczeń prędkości. Szybkie samochody, dobre warunki pogodowe i sucha nawierzchnia powodują, że kierowcy wciskają gaz do dechy i często łamią przepisy. Dlatego tego typu akcje prowadzone cyklicznie mają na celu przypominać i oddziaływać prewencyjnie na osoby, które wsiadają za kółko. Jazda z nadmierną prędkością samochodem czy motocyklem może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń.
Kierowcy nie mogą zapominać o zdrowym rozsądku, wzmóc czujność i zwolnić szczególnie w miejscach takich, jak przejścia dla pieszych, skrzyżowania, przejazdy dla rowerów. Należy bezwzględnie przestrzegać ograniczeń prędkości, szczególnie w terenie zabudowanym.
W działania prowadzone w całym województwie lubuskim włączyli się także policjanci żarskiego ruchu drogowego. Na głównych ciągach komunikacyjnych oraz w miejscach wskazanych przez lokalną społeczność za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa kontrolowali czy kierowcy poruszają się zgodnie z przepisami. Funkcjonariusze sprawdzali także stan trzeźwości kierujących oraz korzystanie z pasów bezpieczeństwa. Podczas piątkowych działań ujawnili 18 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości.

fot. KPP Żary
fot. KPP Żary

komisarz Aneta Berestecka
Komenda Powiatowa Policji w Żarach